OZPN

Puchar Prezesa PZPN

27 grudnia na hali sportowej w Racocie rozegrano eliminacje okręgowe do finału województwa wielkopolskiego w kategorii rocznika 2006.

Po raz pierwszy w historii pomysłem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Polski dla roczników 2007 i 2006. Najpierw jednak trzeba wyłonić mistrzów poszczególnych województw. Każdy okręg (Leszno, Piła, Poznań, Kalisz, Konin) dostał zadanie wyłonienia lub wyznaczenia zespołu, który w tych kategoriach będzie reprezentował swój okręg podczas finału Wielkopolski.

W roczniku 2007 wyznaczona do reprezentowania OZPN Leszno została drużyna UKS Czwórka Kościan jako lider rozgrywek Orlików po rundzie jesiennej.

Natomiast w roczniku 2006 OZPN nie prowadzi rozgrywek w kategorii D2 i stąd trzeba było rozegrać turniej eliminacyjny. Zgłosiło się 9 zespołów, które podzielono na dwie grupy w wyniku losowania.

Grupę A pewnie wygrał zespół FA Leszno przed Promieniem Krzywiń. W grupie B różnicą jednej bramki (przy równej ilości punktów) wygrała Kania Gostyń przed PKS Racot.

W półfinałach Kania wygrała z Promieniem w normalnym czasie, natomiast w drugim spotkaniu FA Leszno w rzutach karnych w siódmej kolejce okazał się lepszy od PKS Racot.

W finale również potrzebne były rzuty karne. W normalnym czasie Kania remisowała z FA 1-1 by uznać swą wyższość po serii rzutów karnych.

Zarówno Kanii jak i Czwórce życzymy sukcesów w finale Wielkopolski.

  • Tagi
Zobacz także